GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 7639153
nr 763 9153
Axel Wallenberg
(1898-1996), Sverige
Väggrelief, Axel Wallenberg (1898-1996), 'Wallis', Kvinnohuvud, keramik på träplatta, 30 x 35
Kondition: slitage, skador
Axel Wallenberg, svensk skulptör född 1898, död 1996.
Utrop:
500 kr
måndag 4 juni 2012
kl 19:00:00